Ronald K. Tacelli SJ

T.C. Ryan

przez blisko dwadzieścia lat kierował wspólnotą protestancką w Kansas City, był uzależniony od zachowań seksualnych.

Obecnie T.C. Ryan angażuje się w organizowanie grup wsparcia dla takich osób, nie wyłączając liderów wspólnot chrześcijańskich.

Nakładem Wydawnictwa W drodze, w serii Psychologia i wiara, ukazała się jego książka Już się nie wstydzę Wyznania mężczyzny uzależnionego od seksu (2014; tyt. oryg. Ashamed No More. A Pastor’s Journey Through Sex Addiction). Książka jest świadectwem codziennej walki z konsekwencjami złych wyborów, historia opowiedziana niezwykle szczerze i uczciwie, bez jakichkolwiek prób szukania wymówek i usprawiedliwiania się. Jak pisze autor:

Nie zamierzam udawać, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie roszczę sobie prawa do reformowania Kościoła w obszarze ułomności seksualnej. Mam natomiast do opowiedzenia historię, która w większym stopniu jest opowieścią o Bogu niż o mnie. Jest to raczej opowieść o nadziei w beznadziei niż historia mojego życia. Jest to opowieść o łasce i mocy Boga, który wkracza w życie człowieka i zmienia je, kiedy wszystkie ludzkie nadzieje zawodzą.