Zdjęcie Fabrice Hadjadja

Fabrice Hadjadj

urodzony 15 września 1971 r. w Nanterre we Francji – francuski pisarz, eseita i filozof, dramaturg i publicysta, konwertyta, profesor Uniwersytetu w Tulonie, w przeszłości członek nie istniejącej już Papieskiej Rady ds. Świeckich. 

Urodził się w rodzinie żydowskiej. Jego rodzice byli maoistami i aktywnie brali udział w rewolucji 1968 roku. W młodości Hadjadj był ateistą i anarchistą, później gwałtownie nawrócił się na katolicyzm i w 1998 roku przyjął chrzest w opactwie Saint-Pierre z Solesmes.

Wykłada historię filozofii i literatury w Instytucie Filozofii Komparatywnej w Paryżu. Od 2012 roku kieruje Instytutem Europejskim Studiów Antropologicznych „Philanthropos” w szwajcarskim Fryburgu.

Jezus jest dzieckiem ocalałym z zagłady. A zagłada, masowa i natychmiastowa eliminacja to – jak zaznacza – los, jaki spotyka dziś dzieci, u których lekarze odkryją obecność nadliczbowego chromosomu.

– odpowiedział w 2019 r. na pytanie katolickiego tygodnika „Famille Chrétienne”, gdzie dziś znajduje się uboga stajenka, w której Syn Boży przyszedłby na świat.

Laureat Grand Prix 2006 francuskiego Stowarzyszenia Pisarzy Katolickich za książkę Réussir sa mort. Anti-méthode pour vivre.

Publikuje w „Le Figaro”, „Art Press” i „Panorama”.

Mąż, ojciec ośmiorga dzieci.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się pełne humoru i ironii książki: Rodzina, czyli transcendencja w majtkach oraz Zmartwychwstanie. Instrukcja obsługi.