Curtis Martin

ukończył studia z zakresu komunikacji na Louisiana  State University oraz teologię na Franciscan University of  Steubenville.  Jest prezesem FOCUS (Fellowship of  Catholic  University  Students; Wspólnota Studentów Uniwersytetu Katolickiego).

FOCUS założyli Curtis Martin i Edward Sri w 1998 roku. Celem tej ogólnokrajowej organizacji jest zrzeszanie  amerykańskich studentów i  realizowanie programu nowej ewangelizacji papieża Jana Pawła II. Obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się ruchów w Kościele katolickim. Arcybiskup Denver Charles Chaput stwierdził:

Żaden podmiot (ani grupa) nie wykonuje bardziej dynamicznej pracy w docieraniu do studentów dla Chrystusa niż FOCUS.

Curtis Martin jest autorem bestsellerowej książki Made for More. Jest również współautorem The Real Story: Understanding the Big Picture of the Bible z dr. Edwardem Sri oraz, z dr. Timem Grayem – książki Wyzwania. Trening cnót drogą do męskości (Boys To Men: The Transforming Power of Virtue), która ukaże się w serii Psychologia i wiara.

W 2004 roku Curtis i jego żona Michaelann zostali odznaczeni przez Jana Pawła II medalem Benemerenti za wybitną służbę Kościołowi. A w 2011 roku papież Benedykt XVI mianował Curtisa konsultorem Papieskiej Rady Nowej Ewangelizacji.

Martin mieszka w Kolorado z żoną, dziewięciorgiem dzieci i wnukami.