Rachel Gardner

autorka wielu bestsellerów dla młodzieży. Razem z André Defope, z którym spotkała się na planie jej programu dla telewizji BBC „No Sex please, We’re Teenagers”, napisała książkę Randkowe dylematy. Romantyczna rewolucja. Gardner zachęcała nastolatków do głębokiego przemyślenia swoich sercowych i seksualnych związków; Defope był jednym z uczestników programu.

Jej aktywność – książki, przemówienia, obecność w mediach społecznościowych – ma na celu pomoc osobom wchodzącym w dorosłość dostrzec wartość chrześcijańskiej mądrości życiowej i ułatwić radzenie sobie z wyzwaniami nowego etapu życia.

Jest przewodniczącą międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji dla duchowej formacji dziewcząt Girls’ Brigade i dyrektorem brytyjskiej młodzieżowej organizacji charytatywnej Youthscape.

Założyła także Romance Academy, która przez kilka lat działała w ramach Girls’ Brigade. Była to przestrzeń, w której młode osoby mogły skorzystać z materiałów na temat rozwijania romantycznych związków w zgodzie z myślą chrześcijańską.

Gardner działa aktywnie w chrześcijańskiej organizacji charytatywnej na rzecz rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego Home For Good. Po wielu latach nieudanego leczenia niepłodności oboje z mężem Jasonem założyli rodzinę adopcyjną.