Jennifer Roback Morse

urodzona 12 listopada 1953 r. w Ohio – ekonomistka, pisarka i katolicka konserwatystka społeczna, założycielka i przewodnicząca Ruth Institute, organizacji non-profit, która edukuje w zakresie praw tradycyjnej rodziny, podróżuje po kraju i świecie mówiąc o małżeństwie, rodzinie i ludzkiej seksualności. 

Ukończyła studia ekonomiczne, w 1980 roku obroniła pracę doktorską. Wykładała w Yale i George Mason University. Popularność zdobyła jako rzeczniczka małżeństwa i rodziny. W 2008 roku założyła Ruth Institute, organizację w nurcie sprzeciwiającym się małżeństwom osób tej samej płci.

Roback Morse była rzeczniczką kampanii definiującej małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

Jest autorką lub współautorką książek i licznych publikacji na temat rodziny i ekonomii. Jej prace zostały przetłumaczone na kilka języków. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazał się tytuł napisany we współpracy z Betsy KerekesSzczęśliwe małżeństwo. 101 prostych wskazówek dla szukających bliskości ze sobą nawzajem i z Bogiem.

W 1984 roku wyszła za mąż za Roberta Morse. Ponieważ nie mogli mieć dzieci, w kwietniu 1991 roku para adoptowała dwuletniego chłopca z Rumunii. Ku zaskoczeniu rodziców w październiku tego samego roku urodziła się im także córka. Wraz z mężem i dziećmi mieszka w San Diego.