Ludzie przestali wierzyć
fot. angela bailey iFt6wpY / UNSPLASH.COM

Ludzie przestali wierzyć

Siła chrześcijaństwa nie tkwi przede wszystkim w argumentach, ale w przykładzie bardziej ludzkiego życia. Wierzę mocno, że i dziś ten przykład może pociągnąć znudzoną duchowo Europę.

Dominik Jarczewski OP: Coś chyba kiepsko z Kościołem za oceanem, skoro właśnie o fotel prezydenta walczą proaborcyjny liberał i mormon?

George Weigel: Widzę, że muszę zrobić małą dygresję o samych mormonach, na temat których funkcjonuje w Polsce wiele błędnych poglądów. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, bo taka jest jego oficjalna nazwa, został założony w 1830 roku przez 25-letniego Amerykanina Josepha Smitha. Miał on otrzymać objawienia od proroka Moroniego, spisane później w Księdze Mormona, uznawanej – obok Biblii – za Pismo Święte. Chociaż sami mormoni uważają się za chrześcijan, to ze względu na poszerzenie Objawienia nie są za takich uznawani przez przedstawicieli głównych gałęzi chrześcijaństwa. Mamy tu bowiem do czynienia z poważną różnicą dogmatyczną. Jednak w kwestiach etycznych, takich jak status małżeństwa czy obrona życia, są oni wielkimi sprzymierzeńcami katolików.

Zostało Ci jeszcze 92% artykułu

Wykup dostęp do archiwum

  • Dostęp do ponad 5000 artykułów
  • Dostęp do wszystkich miesięczników starszych niż 6 miesięcy
  • Nielimitowane czytanie na stronie www bez pobierania żadnych plików!
||
Wyczyść

Zaloguj się