czotka Praktykuj Modlitwę Jezusową ZOBACZ DAUTAIS Jesteśmy stworzeni do relacji! Inwestuj w relacje, jak robi to Jezus przedsprzedaż
W drodze 2021, nr 06

W drodze 2021, nr 06

0 opinie
Dodaj do listy Ulubionych produktów
|
Wyczyść

Czerwcowy miesięcznik „W drodze” już jest! O świeckich, którzy nie chcą potulnie milczeć. O księdzu, który zmienił Polskę. O rodzicach, którzy marzą, by ich syn został Robertem Lewandowskim.

 

Owce nie chcą już milczeć

O tym, czy Kościół w Polsce potrzebuje synodu? rozmawiają ks. Grzegorz Strzelczyk i Tomasz Maćkowiak. O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy także świeckich różnych środowisk, swoimi spostrzeżeniami podzielili się: Monika Białkowska, Adam Dylus, Marcin Dzierżanowski, Tomasz Krzyżak i Tomasz Rowiński.

 

Rok ks. Franciszka Blachnickiego

Kim był i jakie dziedzictwo pozostawił ks. Franciszek Blachnicki założyciel Ruchu Światło-Życie? Przeczytacie o tym w reportażu Stanisława Zasady oraz w rozmowie Katarzyny Kolskiej z Tomaszem Zubilewiczem, znanym prezenterem telewizyjnym, który przez wiele lat należał do oazy.

 

Magiczne znaki

Za nami maj – czas pierwszych komunii świętych. Jak wyglądały w tym roku? Jak parafie poradziły sobie z ich organizacją mimo trwającej cały czas pandemii? O tym, jak bardzo skupiliśmy się na formie, zapominając o treści pisze Katarzyna Kolska w tekście Pranie sakramentów. A o tym, czym są sakramenty i jak działają w naszym życiu przypomina ks. Artur Stopka.

 

Dziesięć naboi rewolwerowca

Kibicom piłki nożnej – w przeddzień Euro 2020 – polecamy rozmowę Romana Bieleckiego OP z Michałem Listkiewiczem, międzynarodowym sędzią piłkarskim, który opowiada o tym, czy sędzia jest zawsze sprawiedliwy, dlaczego nie powinien szastać żółtymi i czerwonymi kartkami, i jak się zachowują rodzice na meczach swoich dzieci.

 

Co więcej?

Biblista Michał Wilk przypomina, że nasza politeuma jest w niebie – przesłanie Listu do Filipian. Felietoniści jak zawsze w wybornej formie: Stefan Szczepłek o pani Teresie Borkowskiej z parkingu w Mikołajkach, Paweł Krupa OP o spotkaniu z przyjacielem popem, Jarosław Mikołajewski zdradza kulisy najnowszego tłumaczenia Boskiej Komedii, Paulina Wilk dzieli się refleksją o słuchaniu audiobooków, Marek Brzeziński o tolerancji w praktyce, Wojciech Ziółek SJ o tym, dlaczego warto być baranem, ks. Grzegorz Strzelczyk o pożytku taplania się w błocie.

Jak zawsze recenzje filmów, książek i komentarze biblijne na niedzielę.

#CzytajWdrodze!