Nieproszeni przez nikogo, z potrzeby serca ruszyliśmy uchodźcom na pomoc. Dziś wielu czuje zmęczenie, ale też niemal każdy z nas mógłby opowiedzieć poruszającą historię o ludzkiej dobroci, bezinteresowności, szczodrości i gościnności. O tym pisze Katarzyna Kolska.
Jak wygląda codzienność w Kijowie? Jak się udaje docierać z pomocą do miejsc, w których jest bardzo trudno? Rozmawiają ambasador Polski w Kijowie Bartosz Cichocki, wikariusz prowincjalny Wikariatu Ukrainy Jarosław Krawiec OP i Włodzimierz Bogaczyk.
O relacjach polsko-ukraińskich rozmawiają Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, i Dorota Ronge-Juszczyk.
Wojciech Surówka OP tłumaczy, czy katolicy, grekokatolicy i prawosławni mogą uczestniczyć w tej samej liturgii.
Czy zawsze powinniśmy się kierować sumieniem, czy jest dla nas najwyższą instancją i kto ustala moralność w Kościele? – o tym Dariusz Piórkowski SJ. Jaka jest różnica między wyrzutami sumienia, a poczuciem winy wyjaśniają Jacek Prusak SJ i Tomasz Maćkowiak.
O sumieniu rozmawiają też sędzia Michał Laskowski i Roman Bielecki OP – co zrobić, gdy sędzia ma wątpliwości, wydając wyrok?
Paliliśmy go na stosie, baliśmy się, że namiesza dzieciom w głowach, odciągnie je od wiary. Czy rzeczywiście Harry Potter jest takim czarnym charakterem? O tym Konstanty Pilawa.
Netflix. HBO Max. Oglądamy, chłoniemy i… nasiąkamy. Subtelne oddziaływanie ideologiczne odbywa się najczęściej bez naszej świadomości. Jak to się przekłada na nasze życie? Pisze Jarema Piekutowski.
Maj – sezon na komunie, które przypominają małe wesela. Pan Jezus przegrywa z konsolami, tabletami, kopertami. Co zrobić, by komunia była spotkaniem wyłącznie z Jezusem? Jak to się stało, że rodzice sami zaczęli przygotowywać swoje dzieci tego sakramentu? W bardzo osobistym tekście Tomasz Maćkowiak.