Trudno sobie wyobrazić, że w odległych zakątkach świata bycie chrześcijaninem może kosztować życie. W rozmowie z Włodzimierzem Bogaczykiem opowiada o tym Tomasz Zawal z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Chyba każdy z nas ma czasem potrzebę zwrócenia komuś uwagi. Niektórzy nie przebierają w słowach, inni mają opory. Jak rozmawiać o tym, co trudne, jak krytykować? – o tym Małgorzata Terlikowska i Cyprian Klahs OP.
A dziennikarz i redaktor Michał Szułdrzyński w rozmowie z Romanem Bieleckim OP dzieli się refleksjami na temat współczesnego dziennikarstwa, polityków, autorytetów i słów, które coraz mniej znaczą.
Czy potrafimy sobie wyobrazić dzień bez Facebooka, Twittera, Instagrama? Tym, którzy marzą o tym, by odzyskać czas tracony na przeglądaniu tego, co napisali i zamieścili w sieci inni, Maksymilian Nawara OSB poleca drogę małych kroków i – w rozmowie z Katarzyną Kolską – podpowiada, jak zrobić ten pierwszy krok. A Natalia Hatalska opowiada o tym, jak firmy walczą o naszą uwagę i czas, zarabiając na tym gigantyczne pieniądze.
Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle lat od kiedy Jan Góra OP kupił starą szkołę w Beskidach. Zaprosił tam młodych ludzi i stworzył dla nich dom. Ojca Jana już nie ma, ale Jamna ma się świetnie. O tym miejscu Stanisław Zasada.
Z Beskidów zajrzyjmy na do Włoch. Lubimy tam jeździć, odpoczywać, zwiedzać. Ale chyba rzadko myślimy o skomplikowanej i pełnej brutalności historii tego kraju, o której opowiada Tessa Capponi-Borawska w rozmowie z Dominikiem Jarczewskim OP.
Tym razem Dominik Jurczak OP odpowiada na pytania Arkadiusza Wojtasa OP o spowiedź: czy ksiądz ma prawo wypytywać nas o szczegóły z naszego życia, o żalu za grzechy i o kartkach do spowiedzi.
Wojciech Surówka OP podejmuje temat dzieci, które zmarły przed chrztem – czy będą zbawione?
Zabierz ze sobą ten numer i #CzytajWdrodze!